FAQ

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę wiaty?

Jeśli chcesz wybudować wiatę o powierzchni do 50m2 w większości przypadków nie potrzebujesz pozwolenia na budowę. Jest to niezwykłe ułatwienie i oszczędność kosztów związanych z uzyskaniem w/w pozwolenia.

Wiata garażowa według przepisów Prawa Budowlanego nie jest budynkiem, a budowlą. Do jej wybudowania potrzebujesz tylko proste zgłoszenie, które w ciągu 30 dni od złożenia staje się dokumentem uprawniającym do budowy. W przypadku braku kontaktu ze strony urzędu nie musisz wykonywać już żadnych dodatkowych czynności, a jedynie rozpocząć budowę.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami możesz wybudować wiatę garażową bez pozwolenia spełniając następujące warunki:

- na każde 1000m2 możesz wybudować maksymalnie 2 wiaty garażowe

- całkowita powierzchnia wiaty nie może przekraczać 50m2

- budowana wiata nie powinna posiadać w pełni zabudowanej ściany

- na działce, na której planujesz budowę wiaty musi znajdować się również Twój budynek mieszkalny

Przez powierzchnię zabudowy należy rozumieć powierzchnię rzutu pionowego zewnętrznych krawędzi budynku (ścian zewnętrznych) na powierzchnię terenu.

Bądź co bądź, wiata może być wybudowana nawet na granicy działki. Sytuacja ulega zmianie, gdy wiata ma chociażby jedną pełną ścianę. Tego typu carport może bowiem wpływać na działkę sąsiadującą i należy porozumieć się z sąsiadem.

Co trzeba wiedzieć, by wybudować wiatę?

Przede wszystkim należy znać podstawowe przepisy i upewnić się, że możemy daną wiatę zamontować na swojej działce. Dokładnie zostało to opisane w punkcie pierwszym. Można również znaleźć wiele przepisów na innych portalach internetowych. Trzeba również przygotować odpowiednie miejsce. Należy zastanowić się czy ma to być wiata wolnostojąca, czy przylegająca do budynku. Powinniśmy również przewidzieć odległości od granicy sąsiadów. Jeśli planujemy postawienie wiaty w granicy z sąsiadem (a może się to zdarzać dość często) najlepiej zdobyć pisemną zgodę sąsiadów, żeby uniknąć późniejszych nieprzyjemności, np. jeśli sąsiad za kilka lat sprzeda dom i pojawi się nowy właściciel nieruchomości lub obecnemu sąsiadowi zacznie przeszkadzać nasza wiata z różnych, bliżej nieokreślonych powodów. Ważne jest, aby przed montażem wiaty odpowiednio przygotować podłoże oraz fundament pod wiatę. Fundament może być wykonany na 2 sposoby: a) stopy fundamentowe pod słupy zgodnie z rysunkiem w instrukcji montażu b) płyta fundamentowa pod całą powierzchnią wiaty Podłoże pod wiatą najlepiej wyłożyć kostką brukową. To najbardziej typowe rozwiązanie. Oczywiście można to zrobić również w późniejszym etapie, po postawieniu wiaty. Utwardzenie terenu zaplanować można w dowolnym momencie.

Kolejnym etapem jest wybór rodzaju wiaty. Należy zdecydować czy konstrukcja wiaty ma być stalowa ocynkowana ogniowo i malowana proszkowo czy aluminiowa malowana proszkowo. Każda z tych konstrukcji ma swoje zalety i wady. Zostając przy konstrukcji wiaty – należy wybrać rodzaj zadaszenia. Tu również mamy kilka opcji do wyboru. Różnice, wady i zalety można odnaleźć na naszej stronie wchodząc w zakładkę – Carporty.

Ostatnim elementem do wyboru pozostaje wykończenie ścian. Firma Wikor oferuje bogatą gamę wykończenia ścian. Nad ich zróżnicowaniem można pisać długo – najlepiej porównać je wchodząc bezpośrednio w zakładkę – Carporty

W kolejnym etapie należy zdecydować czy chcielibyśmy dobudować dodatkowy schowek na narzędzia? Czy potrzebujemy dodatkowe elementy i akcesoria – np. oświetlenie?

Do wyboru pozostaje także kwestia koloru i rodzaju farby.

Ważną decyzją jest również wybór opcji między samodzielnym montażem, a montażem naszej ekipy. Oczywiście decyzja należy do Klienta.

Ostatnim krokiem pozostaje zamówienie wiaty w naszej Firmie 😊 Na nurtujące Cię pytania chętnie odpowiedzą nasi handlowcy.

Czy samodzielny montaż wiaty jest trudny?

Po zakupie wybranej wiaty otrzymują Państwo niezbędną instrukcję montażu. Przy zachowaniu poszczególnych kroków wskazanych w instrukcji dla większości osób proces montażu nie powinien stanowić większego problemu. Tak naprawdę wystarczą podstawowe narzędzia i wiedza typowego majsterkowicza. Jeśli montażem będzie zajmowała się ekipa budowlana lub ktoś, kto wcześniej wykonywał podobne prace na pewno nie pojawią się problemy z postawieniem wiaty.
Elementy składowe carportów były przez nas dopracowywane przez wiele lat. Są zoptymalizowane i uproszczone do granic możliwości. Wszystkie elementy są elementami skręcanymi przy pomocy śrub. W naszych konstrukcjach nie występują połączenia spawane lub inne trudne połączenia, wymagające specjalistycznych narzędzi. Elementy są podzielone w taki sposób, by nie wymagały udziału i zaangażowania do pracy większej ilości osób. Większość elementów wiaty można bez problemów zamontować w 2 osoby. Wagowo również elementy są tak podzielone, aby nie stanowiły problemu i tak, żeby nie był potrzebny specjalistyczny sprzęt.

Najtrudniejszym elementem dla klienta prywatnego jest prawdopodobnie montaż zadaszenia, gdyż postawienie samych słupów i konstrukcji jest podobny do składania klocków LEGO. Każdy powinien bez problemu sobie poradzić. Jeśli sam nigdy nie majsterkowałeś lub nie potrafisz używać narzędzi lub po prostu nie lubisz – zapytaj znajomego, kogoś z rodziny, kuzyna – na pewno znajdzie się ktoś chętny do montażu wiaty. Zacznij od pokazania przykładowej instrukcji – na pewno potwierdzi, że dla niego to przysłowiowa „bułka z masłem”.

Oczywiście jeśli nie czujesz się na siłach i nigdy wcześniej nie montowałeś podobnych konstrukcji – zawsze możesz skorzystać z opcji montażu przez naszą ekipę. Jest to opcja dodatkowo płatna, jednak ma dużo plusów. Montaż wykonany jest szybko, solidnie i objęty gwarancją. Oczywistym jest, że osoba robiąca to po raz pierwszy nie jest w stanie zamontować carportu w podobnym czasie do wyspecjalizowanej ekipy.

Jak przygotować podłoże pod budowę wiaty?

Budowa wiaty garażowej wymaga odpowiedniego przygotowania. Inwestor powinien, między innymi, odpowiednio przygotować podłoże pod montaż wiaty.

Przygotować podłożę pod budowę wiaty można na 3 sposoby:

- wykonując ławę fundamentową na całej powierzchni wiaty

- wykonując stopy fundamentowe w miejscach w których będą mocowane słupy wiaty (rysunek można otrzymać drogą mailową lub odszukać w plikach do pobrania na naszej stronie).

- wykonując kompletną nawierzchnię z kostki brukowej pamiętając o podbudowie z betonu do którego później zakotwimy nasze słupy. Najlepiej pod kostką wylać stopy fundamentowe w miejscach gdzie będą mocowane słupy.

Zaleca się, aby fundament pod montaż wiaty garażowej wykonać zawsze w poziomie ! Jest to niezbędne aby słupy były jednakowej długości. Jeśli wykonany jest fundament ze spadkiem lub teren nie pozwala na wykonanie fundamentów w poziomie – poinformuj nas o tym ! Przygotujemy wiatę dla Ciebie z uwzględnieniem spadków terenu. Jeśli natomiast sama nawierzchnia – czyli najczęściej kostka brukowa jest położna ze spadkiem (co najczęściej ma miejsce) warto zadbać o to aby same stopy fundamentowe usytuować poniżej kostki brukowej jednak zachowując poziom. Ułatwi to montaż.

Poziom nawierzchni, na której postawimy wiatę powinien być nieznacznie wyniesiony ponad otaczający teren. Uchroni to przed ewentualnym tworzeniem się kałuż, a także zapewni odpływ wody, np. z topniejącego śniegu.

Przygotowania do utworzenia nawierzchni należy dostosować do warunków gruntowych. Zagwarantuje to stabilne podłoże pod parkujący samochód. Na gruntach piaszczystych, o dobrej przepuszczalności wody rodzimy grunt usuwamy na głębokość ok. 20 cm. Staramy się utrzymać możliwie równe dno wykopu. W przypadku gruntów zwięzłych, gliniastych wykonujemy głębsze korytowanie – na 30-40 cm. W miejsce usuniętego gruntu, wykop wypełniamy podbudową z kruszywa drogowego, pospółki do poziomu potrzebnego do ułożenia warstwy podkładowej pod określony rodzaj nawierzchni.

Jaki jest czas oczekiwania na wykonanie typowego Carportu?

Jeśli dany model carportu jest dostępny na magazynie czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi około 5 dni roboczych.

Jeżeli natomiast wiata garażowa będzie wykonywana według koncepcji Klienta lub po prostu danego modelu nie mamy w magazynie - czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi najczęściej około 15 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Dokładny czas realizacji jest zawsze określany przy podpisaniu umowy

Prace montażowe wykonujemy zazwyczaj w 1 lub 2 dni robocze.

Jaka jest przewaga wiaty nad garażem betonowym?

Wybudowanie carportu to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie i świetna alternatywa dla garażu murowanego. Pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na inne potrzebne inwestycje, nie wymaga uciążliwych i kosztownych pozwoleń na budowę, projektów i chodzenia po urzędach. Poza tym montaż wiaty samochodowej jest bardzo szybki, a efekt końcowy dodaje nowoczesności całemu budynkowi. Jednym słowem – widzimy wyłącznie plusy przeważające nad budową garażu murowanego. Jeśli komuś zależy na bezpieczeństwie i pełnej zabudowie, wiatę można wyposażyć dodatkowo również w komplet ścian i bramę garażową.

Jaka jest przewaga wiaty nad garażem blaszanym?

Wybudowanie carportu to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie i świetna alternatywa dla garażu blaszanego. Nowoczesny carport pozwoli ochronić auto przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Dodatkowo, lekka i ażurowa konstrukcja zapewnia odpowiednią wentylację wewnątrz obiektu. Konstrukcja wiaty może być wolnostojąca lub przymocowana do ściany. Szeroka oferta materiałów wykończeniowych umożliwi dobór odpowiedniej wiaty do indywidualnych potrzeb Klienta. Ułatwi także wkomponowanie wybranej bryły w otaczającą przestrzeń, tak by stanowiły spójną całość. Każda wersja wiaty, którą Klient wybierze z pewnością będzie wyglądać ładniej i estetyczniej niż zwykły „blaszak”.

Czy szkło jako zadaszenie jest rozwiązaniem bezpiecznym?

Alternatywnym rozwiązaniem dla popularnie stosowanych pokryć dachowych pergoli, wiat i innych zabudowań użytkowych jest szkło bezpieczne laminowane i hartowane VSG/ESG,. Na zadaszenia wykorzystuje się nowoczesne szkło FLOTA lub OPTI-WHITE, które przepuszcza naturalne światło, chroniąc przy tym przed zmianami pogodowymi.

Oprócz przeziernego szkła mamy do dyspozycji bogatą gamę kolorów oraz różnych folii do laminacji szkła. Szkło może być mleczne, grafitowe, dymione lub kolorowe. Oprócz laminacji foliami PVB efekt możemy otrzymać również dzięki malowaniu lub wykonaniu wzorów przy pomocy techniki sitodruku.

Zadaszenia szklane tarasów to niezwykle wytrzymałe produkty wykonane ze szkła oraz elementów nierdzewnych lub  aluminiowych. Łączą w sobie walory estetyczne i praktyczne. Szkło hartowane jest wytrzymałe na uderzenia, naprężenia termiczne i gwałtowne zmiany temperatury. Dla zwiększenia bezpieczeństwa i wytrzymałości szybę dodatkowo laminuje się foliami PVB, aby w przypadku stłuczenia żadne odłamki szkła nie odpadły od folii znajdującej się między szybami.

Laminowanie polega na sklejeniu ze sobą dwóch lub więcej tafli szkła przy zastosowaniu folii PVB. W efekcie, w razie pęknięcia szyba nie rozsypuje się. Folia używana do laminowania powoduje również ograniczenie hałasu i tłumienie promieni UV. Laminować można szkło hartowane lub zwykłe. Do zadaszeń najczęściej stosujemy podwójną taflę szkła hartowanego grubości 2 x 6mm lub 2 x 8mm, wraz z dwoma lub czterema warstwami folii ochronnej. Folie ochronne mogą być bezbarwne, matowe lub kolorowe.

Jaka jest gwarancja na pergole, wiaty, ogrodzenia?

Pergole, wiaty i ogrodzenia produkowane przez firmę WIKOR są objęte gwarancją. Minimalny okres gwarancji na wszystkie produkty wynosi 2 lata. Zazwyczaj gwarancja dla większości produktów wynosi 5 lat. Jest to uzależnione od konkretnego zamówionego produktu.

Jakie są zalety ogrodzenia aluminiowego?

- Ogrodzenia aluminiowe nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Można je jedynie umyć, gdy przyjdzie taka potrzeba.

- Aluminium jest wyjątkowo lekkie. Ogrodzenia aluminiowe są prawie trzykrotnie lżejsze niż te, wykonane ze stali.

- Ze względu na wyżej wymienione właściwości transport takiego ogrodzenia jest znacznie prostszy, a montaż o wiele mniej czasochłonny.

- Ogrodzenia aluminiowe są bardzo wytrzymałe. Mimo swojej lekkości aluminium jest materiałem wysoce odpornym na działanie wielu czynników atmosferycznych: promieni słonecznych, wilgoci oraz zmiennych temperatur. -

Aluminium solidnie zabezpieczy każdą posesję – również na wypadek włamania. Jest bowiem materiałem odpornym na działanie czynników mechanicznych.

- Aluminium jest materiałem, któremu można nadać wiele kształtów. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów paneli z tego metalu. Mogą one być poziome lub pionowe, sztachetowe, wykonane ze specjalnych kształtowników, ażurowe lub pełne. Wybór należy do Klienta

- Klient może zdecydować także o kolorystyce i wykończeniu aluminiowego ogrodzenia. Jesteśmy w stanie wykonać przęsła z aluminium w dowolnej barwie – zarówno w industrialnym, jak i rustykalnym stylu.

- Ogrodzenia aluminiowe wykonywane są na zamówienie – jako Klient możesz zamówić zarówno jeden z gotowych wzorów, jak i poprosić o przygotowanie indywidualnego projektu.

Czy ogrodzenie aluminiowe trzeba konserwować?

Ogrodzenia aluminiowe nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Można je jedynie umyć, gdy przyjdzie taka potrzeba. W praktyce zalecamy raz w roku umycie wszystkich elementów, aby zachować idealny wygląd przez wiele lat.

Jak działa pergola z zadaszeniem ruchomym?

Pergole to najnowocześniejsze z dostępnych obecnie na rynku zadaszeń tarasowych. Posiadają wiele funkcji i oferują możliwości, jakich nie posiadała żadna ze stosowanych dotychczas osłon tarasu.

W większości modeli nowoczesnych pergoli dach posiada funkcję całkowitego lub częściowego otwierania. Umożliwia to idealne dostosowanie zadaszonej przestrzeni do panujących akurat warunków atmosferycznych.

Lamele, z których skonstruowany jest dach pergoli mogą obracać się wyłącznie wokół własnej osi. Istnieje wówczas możliwość całkowitego zamknięcia dachu lub wpuszczenia do wewnątrz słońca poprzez ich uchylenie. Pergola z całkowicie otwieranym dachem to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na doświetleniu pomieszczeń bezpośrednio przylegających do tarasu.

Dach skonstruowany z tkaniny zapewnia równie skuteczną ochronę przed deszczem i słońcem

Jakiej trwałości są ściany tkaninowe typu SCREEN-ZIP?

Zewnętrzne rolety tkaninowe typu SCREEN-ZIP spełnią oczekiwania wszystkich Klientów, którzy poszukują rozwiązań funkcjonalnych i trwałych. Stabilność oraz zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru rolety zawdzięczają systemowi prowadnic bocznych zintegrowanych z tkaniną. System ZIP odpowiada za odpowiednie napięcie tkaniny oraz za jej trwałość podczas użytkowania. Ściany tkaninowe omawianego typu będą cieszyć przez wiele długich lat, nie zmieniając przy tym swojego wyglądu.

Rolety typu SCREEN-ZIP świetnie wpisują się w styl nowoczesnych budynków. Ciekawie prezentują się również jako zabudowy pergoli, wiat, altan ogrodowych oraz balkonów. Ich właściwości sprawiają, że mogą być zastosowane także jako moskitiery chroniące przed owadami.

Możliwość zwinięcia tkaniny, np. wewnątrz kasety pozwala utrzymać trwałość tkaniny przez jeszcze dłuższy okres czasu.

Jakiej trwałości jest zadaszenie tkaninowe pergoli?

Współczesne tkaniny przeznaczone na zadaszenia pergoli charakteryzują się wysoką jakością i długą trwałością. Są kompletnie niewrażliwe na działanie wysokich i niskich temperatur. Nawet wtedy, gdy wahania są bardzo gwałtowne. Są również odporne na płowienie, rozdarcie, zanieczyszczenia powietrza oraz siłę wiatru, odbijają także szkodliwe promieniowanie UV.

Podsumowując – wodoodporna tkanina wysokiej jakości nie wypłowieje, nie podrze się i nie pokryje plamami przez wiele lat. Nawet po 10 latach użytkowania wygląda jak nowa. Oprócz umycia ramion konstrukcji raz na jakiś czas by poprawić ich walory estetyczne, zadaszenie tkaninowe nie wymaga wykonywania żadnych czynności czyszczących czy konserwujących, a kurz spłukuje z niej deszcz.

Czy poliwęglan jako zadaszenie robi się zielony? Mit czy fakt?

Poliwęglan jest powszechnie wykorzystywany w budownictwie, a szczególnie często przy budowie nowoczesnego zadaszenia na tarasach, wiatach czy pergolach. Płyty z poliwęglanu mają duże uznanie wśród użytkowników, ponieważ są lekkie, trwałei niezawodne. Zadaszenie pergoli czy wiaty z tego materiału uznaje się za doskonałą alternatywę dla szkła.

Dobrze zaprojektowane i wykonane zadaszenie z poliwęglanu nigdy nie zrobi się zielone. Przy pokryciach dachowych należy zastosować minimalny spadek dachu 5° (9 cm/m). Spadek powyżej 10% zapewni zaś samozmywalność dachu wodą deszczową. Przed zamontowaniem płyt komorowych należy zabezpieczyć komory płyty specjalną taśmą aluminiową. Od dołu płyty stosuje się taśmę paroprzepuszczalną, umożliwiającą odparowanie wody z komór, natomiast u góry płyty taśmę pełną, zabezpieczającą komory przed dostaniem się brudu do komór płyty.

Pochylenie zadaszenia powinno być ukształtowane tak, żeby woda jak najszybciej odpłynęła z powierzchni zadaszenia, kierując się do systemu odwodnienia. Długotrwałe zaleganie wody deszczowej prowadzi bowiem do rozwijania się na dachu życia biologicznego. Ten proces w konsekwencji przyczynia się do rozwoju i osadzania na zadaszeniu charakterystycznych, zielonych glonów.

Należy pamiętać, że poliwęglan komorowy i lity wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zapewni mu to optymalne walory wizualne. Zadaszenie poliwęglanowe jest bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Trochę inaczej, niż płyty lite zachowują się płyty kanalikowe. Posiadają one bowiem delikatne zagłębienia, w których może gromadzić się brud. Na szczęście zabrudzenia oraz zacieki możemy usunąć w bardzo prosty sposób – spłukując je wodą z dodatkiem detergentu (wystarczy np. płyn do mycia naczyń). Poza tym poliwęglan jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie wymaga specjalnej konserwacji.

Czy brama przesuwna wymaga specjalnego fundamentu?

Brama przesuwna samonośna wymaga fundamentu o wymiarach zależnych od szerokości światła wjazdu. Zazwyczaj minimalny wymiar fundamentu bramy przesuwnej to około 200x40 cm i głębokości 80 cm. W fundamencie bramy przesuwnej powinno również znaleźć się zbrojenie dołem oraz górą. Fundament jest najważniejszą częścią bramy samonośnej gdyż musi on przenieść ciężar całej bramy i zapewnić jej stabilność. Bardzo ważną częścią bramy przesuwnej samonośnej jest jej tzw. „przeciwwaga”. Przeciwwaga bramy przesuwnej samonośnej, to część konstrukcji bramy zapewniająca mocowanie mechaniczne do podłoża, a od długości przeciwwagi, zależy jak lekko brama będzie się przesuwała (oraz prawidłowa regulacja wózków, rolek bramowych). Wózki bramowe, rolki (w zależności od konstrukcji) mocuje się na fundamencie.

Czy montujemy również automatykę do bram?

Dbając o zadowolenie naszych Klientów w ofercie posiadamy także usługi związane z automatyką bramową. Nasza Firma zajmuje się profesjonalnym doborem automatyki pod konkretną bramę. Świadczymy usługi montażu napędów do bram skrzydłowych, napędów do bram przesuwnych oraz napędów do bram garażowych. Służymy także eksperckim serwisem. Nasi specjaliści posiadają niezbędne kwalifikacje oraz sprzęt do optymalnego zautomatyzowania każdej bramy.

Podstawowym kryterium podczas wyboru automatyki bramowej jest waga bramy. Automat powinien posiadać odpowiedni zapas mocy, aby swobodnie otwierał bramę i nie uległ uszkodzeniu pod wpływem eksploatacji. Oprócz wagi ważna jest też długość oraz konstrukcja bramy. Nasz przedstawiciel po krótkiej analizie zaproponuje odpowiednio dobrany automat lub kilka alternatywnych możliwości.

Czym jest proces cynkowania ogniowego?

Pod pojęciem cynkowania ogniowego rozumie się nałożenie warstwy poprzez zanurzenie w płynnym cynku (450 0 C) elementu metalowego. Warstwa cynku jest szczelną powłoką zapobiegającą utlenianiu się stali czyli jej korozji. Materiał przed cynkowaniem jest poddany obróbce chemicznej. Tego typu zabezpieczenie stali chroni ją przez okres długich kilkudziesięciu lat (książkowo to nawet 40 lat). Okres ochrony jest oczywiście uzależniony od środowiska, w jakim ocynkowana konstrukcja stalowa się znajduje. Cynkowanie zanurzeniowe profili zamkniętych wymaga wykonania otworów, tzw. technologicznych umożliwiające przepłynięcie cynku przez wnętrze profili. W efekcie skutkuje to tym, że materiał ocynkowany jest również wewnątrz. Cynkowanie ogniowe jest najlepszą przemysłową metodą zabezpieczenia antykorozyjnego.

Czym jest proces malowania proszkowego elementów?

Malowanie proszkowe konstrukcji stalowych, w tym pergoli, wiat samochodowych, bram przesuwnych i skrzydłowych czy ogrodzeń stalowych polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalu. W malowaniu proszkowym stosuje się technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Wcześniej powłoka, dajmy na to, wiaty samochodowej jest odpowiednio przygotowywana przez operacje odtłuszczania, trawienia i fosforowania.

Po nałożeniu farby na powierzchnię konstrukcji następuje etap polimeryzacji, czyli wygrzewania w wysokich temperaturach (ok. 200°C). W efekcie wygrzewania farba ulega stopieniu na powierzchniach metalowych. Powłoka lakiernicza uzyskana w ten sposób, poza walorami estetycznymi chroni elementy stalowe wyprodukowane przez naszą Firmę przed korozją, chemikaliami, wysoką temperaturą i uszkodzeniami mechanicznymi, a także działaniem warunków atmosferycznych.

Przed malowaniem proszkowym konstrukcji stalowych montowanych na zewnątrz budynków zaleca się zastosowanie podkładu przez ocynkowanie ogniowe, co dodatkowo zwiększa ich odporność na korozję.

Czy wykonują Państwo również elementy betonowe ogrodzenia?

Jesteśmy w stanie wykonać dowolne ogrodzenie łączące wszystkie techniki z podstawowego programu produkcji. Wystarczy, by Klient przedstawił nam projekt, szkic lub zdjęcie, a my na tej podstawie wykonamy wstępny projekt oraz wycenę takiego ogrodzenia. W razie konieczności nasz projektant zoptymalizuje dla Państwa wzór ogrodzenia, tak aby zachować styl oraz wkomponować się z ogrodzeniem w otaczającą przestrzeń, przy okazji pamiętając, by nie był zbyt kosztowny w produkcji.

Po wcześniejszym uzgodnieniu możemy przygotować kompleksowo ogrodzenie, czyli wykonać podmurówkę lub słupki betonowe. Nawet jeśli wykonanie nietypowych słupków przerośnie nasze możliwości poinformujemy o tym klienta i polecimy dobrego fachowca który to dla nas przygotuje.

Czy można zamówić panele ogrodzeniowe do samodzielnego montażu?

Dla osób, które lubią wykonywać prace techniczne oraz dla zapalonych majsterkowiczów mamy doskonałe rozwiązanie. Istnieje bowiem możliwość samodzielnego montażu paneli ogrodzeniowych oraz bram. Do wykonania takiego montażu nie jest wymagane posiadanie specjalnych umiejętności czy narzędzi. Montaż ogrodzeń panelowych jest bowiem niezwykle łatwy. Dzieje się tak za sprawą prostej konstrukcji proponowanych produktów oraz dostępu do specjalnych, solidnych systemów mocowań. Wystarczy wszystko skompletować tak, by w szybki i łatwy sposób zmontować całe ogrodzenie czy bramę.

Right Menu Icon